Sosyal sorumluluk Kuzo için bir faaliyet alanlanı değil, faaliyetilerini yürütürken izlemekte ısrarcı olduğu bir ahlaki çerçevedir.
Örneğin Kuzo bebekucaklarını üretim maceramız, toplumsal bir eksiklik olan “hayatımıza sevgiyle başlama” konusuna yerel ve yatay bir çözüm geliştirmek için, oldukça yavaş bir seyirde gerçekleşti.
Ambalajdan ürün seçimine, tanıtım toplantılarından içerik hazırlamaya değin tüm faaliyetlerimizde de toplumun geneline, uzun vadede ne gibi etkilerde bulunacağımızı hesaplayarak hareket etmeyi önemsiyoruz.
Kullanıcılarımıza ihtiyaçlarını eriştirirken bir yandan da;
  • Adana’daki mevcut tek kadın danışma merkezi olan AKDAM (Adana Kadın Da-ya-nışma ve Sığıma Evi Derneği) için teknik destek veriyoruz
  • Filmmor Uluslararası Gezici Kadın Filmleri Festivali’nin Adana’ya gelmeye başladığı 2014 yılından beri düzenli destekçisiyiz
  • Tüm tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerimizde toplumsal ademi merkeziyetçilik ve cinsiyet ayrımcılığı başta olmak üzere her türlü ayrımcılığı dışlayan, birleştirici bir ilhamla ilerlemek için devamlı çabalıyoruz.
Çocuklarımıza yaşanılası bir dünya bırakmak için, tüm gerekliliklere dikkat etmeye çalışıyoruz.
Yapabileceğimizi düşündüğünüz ya da yapmak istediğiniz ve bizim yardımcı olabileceğimiz şeyler varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.