F.A.Q.Frequently Asked Questions

Bebekucakları ile ilgili püf noktaları

"Doğru bebekucağı"nı nasıl seçeceğim?

Alman kökenli uluslararası bebekuşanma okulu ClauWi’nin öneri sıralaması şöyle:

 1. bebekşakları,
 2. halkalı bebekucakları,
 3. asya tipi ve sonrasında
 4. kanguru.

İLK 8 AY İÇİN NOT:Bebeğinizin en hassas ve kucaklanmaya en muhtaç olduğu zaman doğum sonrası. Bu dönemde bebekuşağı ya da halkalı bebekucağı (1,2) seçmeniz, bizim naçizane tavsiyemiz. Böylece hassas tek kat kumaş dışında hiç bir şey bebeğinizin sırtını kavramaz.

Bebeğiniz kendi kendine yattığı yerden oturmaya geçebiliyorsa (yaklaşık +8 ay) sitemizdeki her  ürünü iç rahatlığı ile inceleyebilirsiniz. Ağırlaştığı için uzun taşımalarda belinizi saran bir bebekucağına (1,3,4) ihtiyacınız olacak.

Geriye  (bağlama-halka ayarı-tokalama hakkındaki) kişisel tercihleriniz, bütçeniz ve kişisel zevkinize uygun bir bebekucağı seçmek kalıyor.

Seçiminizi kolaylaştırmak için, ürün listeleme sayfalarındaki beden seçeneklerini kullanmayı unutmayın!

Aldığım bebekucağını nasıl kullanacağım?

www.kuzo.com.tr adresinden aldığınız her bebekucağı için, 15 dakikalık online destek veriyoruz. Bu destek hakkınızı kullanmadan önce taşıyıcıyı ve üreticinin kullanım kılavuzunu, videlarını, önerilerini incelediğinizden emin olun. Böylece bebekuşanma danışmanı Çiğdem G.D. size mevcut 15 dakikada temel taşıyıcı tanıtımı değil, kullanım için pratik bilgiler verebilir.

Bebeğim bebekucağımızda durmuyor. Ne yapacağım?

Eğer yeni aldığınız bir bebekucağına alışma dönemindeki bebeğiniz durmuyorsa, öncelikle siz yeni bebekucağınıza alıştınız mı, bunu gözden geçirmeliyiz.

 • Taşıyıcıyı etraflıca incelediniz mi?
 • Ayarlarını kendinize ve bebeğinize göre yaptınız mı?
 • Kullanmaya alışmak için bir konu mankeni kullanarak (5 lt’lik  su şişesi, büyücek bir oyuncak bebek vb.) bolca takıp, ayarlarını değiştirip, çıkardınız mı?
 • Bebeğiniz bebekucağını ilk defa onu yerleştireceğiniz zaman görmesin. Siz kullanımı çözdükten sonra biraz da bebeğinizin önünde boş/mankenli/büyük kardeşli  denemeler yapmak iyi olacaktır.

Eğer tüm bu aşamalar tamamsa, o zaman bebekle denemeye sıra gelmiştir.

 1. Bebeğiniz tok ve keyifli ilken deneyin.
 2. Öncelikle siz sakin ve keyifli olun, unutmayın ki bebekler duyguları havadan sünger gibi içlerine çekerler  🙂
 3. Bebeğinizi bebekucağına yerleştirirken sevdiğiniz bir ninni ya da şarkıyı mırıldanın, hafifçe salınarak minicik dans edin.
 4. Eğer tam yerleşemeden mızlanmaya başlamışsa ve 3. madde onu sakinleştiremiyorsa, hızlanma isyana dönüşmeden ÖNCE yerleştirmeye biraz ara verip sadece onunla ilgilenin, öpün, okşayın, güldürün. Önce güvende olduğuna ikna olsun 😉
 5. Yerleştirmeyi bitirince ve bir ayna yardımıyla her şeyin yolunda olduğundan çabucak emin olduktan sonra, gezintiye çıkın. Balkonda, dışarıda ya da belki olamıyorsa evde. Sadece bebeğinizle ilgilenerek, ona etrafı gösterip anlatın. Bu bebekuşanma olayının güzelliğine ilk andan ikna olsun.

Olur ya, ilk bir kaç denemede isyana geçişi engelleyemediniz. O unutana kadar mola verin. Sonra keyifliyken, 1 numaradan tekrar deneyebilirsiniz.

Bebekuşanma deneyimi olan birinden destek alabilmek çoğunluka çok işe yarar.  Sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir ebeveyn, eğer o yoksa bir bebekuşanma danışmanı bu aşamada hayatınızı güzelleştirecektir!

Alış-veriş konuları

Beden değişimi gerekli. Ne yapmalıyım?

Beden değişimi için kargo masrafları alıcıya aittir. Beden değişimi gereken ürünü ve sipariş numarası info( @) kuzo.com.tr adresine e-posta olarak yollayın. Uygun bedende ürün edinebilmeniz için gerekli adımları size aktaralım.

Aldığım üründe "üretim hatası" var. Ne yapmalıyım?

Lütfen ilk olarak aldığınız ürünündeki üretim hatasını fotoğraflayarak sipariş bilgilerinizle birlikte info@kuzo.com.tr adresine e-posta olarak yollayın. Hasarsız bir ürün edinmeniz için gerekli adımları size aktaralım.

"Cayma hakkı" kullanmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Cayma hakkı süresi ilgili ticaret kanunlarında 14 gündür; teslim alma ve geri gönderim için kargoya teslim etme arasında 14 takvim gününden fazla süre geçemez. Geri gönderim kargosu yasal olarak ücretsizdir. Eğer ürünü bedava kargo seçeceği ile aldıysanız, ilk gönderim kargo bedeli ürün tutarından düşülerek kalan bakiye tarafınıza iade edilecektir.

Cayma hakkı kapsamına giren bir ürünün aksesuarları, ambalajı ve varsa hediyeleri eksiksiz, kullanılmamış, zarar görmemiş ve tekrar satılmasına engel bir duruma uğramamış olmalıdır.

Sipariş numarasını ve iade etmek istediğiniz ürün bilgisini info@kuzo.com.tr adresine e-posta ile yollayın. Sonraki adımlar ile ilgili sizi yönlendireceğiz.