Hikayemiz 2009 yılında kuzo kurucusu Çiğdem G.D.’nin kızına hamileyken “babywearing”i ilk defa duymasıyla başladı.

İlk halkalı bebekuşaklarını ve asya tipi taşıyıcısını kendisi dikti. ilk ayın sonunda bebeğini kuşanabilmeye başlamıştı.

Bebeklerin bacak arasından asılı yahut yatağa mahkum kalmamaları ve bu sırada ebeveynlerin yeni hayatlarına rahatça devam edebilmelerinin öneminin farkında idi.

Uzun yıllar sıran psikoloji araştırmaları ile, ilk yıllardaki bakım şeklinin insanın tüm ömrünü nasıl net olarak belirlediğini öğrenmesi, işleri ciddileştirdi. “Dünyayı kurtarmak” isteyen Çiğdem G.D. , yeni işi olarak bebeklerin kucakta büyütülmesini yaygınlaştırmayı seçti.

2010 yılında adımız,
2011 yılında ilk logomuz hazırdı.

2012 yılında bebekleri kucaklama yardımcıları için “bebekucağı” ismini geliştirdik; çünkü erkekler de bu işe dahil olmalıydı.

2014 yılında firma resmi kuruluşu, kendi markamızla halkalı bebekucağı üretimi“babywearing” için “bebekuşanma” Türkçe tabirini geliştirip kulanmaya başlamamız  gerçekleşti.

2016 yılında ilk e-mağazamız  www.kuzo.com.tr adresinde açıldı. Eylül ayında Çiğdem G.D. Alman Bebekuşanma Okulu ClauWi‘nin düzenlediği Türkiye’deki  ilk babywearing danışmanlığı eğitimine katılarak, bebekuşanma bilgilerini üstlendiği sorumluluğa uygun ciddiyette bir kaynaktan edinmeye başladı.Türkiye’nin ilk adil ticaret platformu www.good4trust.org üreticilerinden olduk.

2017 yılından beri www.kuzo.com.tr adresimizde e-mağazamız yanında, kendi ürettiğimiz içerikleri paylaştığımız bir blog bölümümüz var.

2018 yılından itibaren doğrudan üreticiden gönderim ile çalışmaya başladık. Böylece karbon ayak izimizi küçülttük.

En başından beri, hepimiz için yaşanılası bir Dünya için çalışıyoruz.