amacımız

“Doğayla uyumlu bir yaşam sürme” arayışına cevaplar içeren bir “alet kutusu” olmak. Bu arayış ebeveynliğe girerken doruğa çıktığından,  bir “ilk yardım kutusu” olmayı dahi hedeflemiş olabiliriz 😉

yaklaşımımız

Öncelikle sevgiyi odağa almayı önemsiyoruz. Çünkü gerçek ihtiyaçlar ile sadece alışkanlıktan tüketilenlerin doğru ayırt edilmesinde mantık topal kalıyor diye düşünüyoruz.

felsefemiz

Çocuklarımızı, yani yarınları düşünen bir anlayış doğaya saygısızlık yapamaz. Kuzo’yu var eden ve ana akım ticari yaklaşımlara kulak asmadan ilerlemesine sebep olan da bu kadim bilgi.

Her birimizin, her seçimi; yeni bir şans. Dünya’nın her an gerçekleşen inşasındaki payımızı, doğaya ve tüm hayata saygıyı artırmak için kullanmayı seçtik…

hikayemiz

Kuzo’nun ilk nüvesi yanda fotoğrafını gördüğünüz kadının 2009 yılında kendi kızına hamile iken halkalı bebekucaklarının varlığını duyması ve kendine iki adet dikmesiydi. Kendisi ekoloji ihtisası hayalleri kurarak biyoloji okumaya başlamış, akademi ile ruh uyuşmazlığını keşfedince grafik tasarımcı ve proje yöneticisi oluvermişti. Doğaya olan bağlılığının ifadesi Kuzo’nun adını koyduğu ve ilk logomuzu tasarladığında, yıl 2010 idi. Kuzo 2014 yılından beri resmi firma kimliği ile yoluna devam ediyor.

nasıl?

Hayata zarar vermeden yaşamayı kolaylaştırmak için gerekli temel malzemeleri bir araya getiriyoruz. Malzemelerimiz bazen ürünler ve kullanım şekilleri; bazen sadece yol-yöntem bilgisi. Hem tüm çocuklar, hem de kendimiz için yerel, yatay, yavaş bir hayatı kurmak zorundayız ve  sunduğumuz tüm ürün ve bilgileri buna göre seçiyoruz. Mümkünse ülkemizde ve bulabildiğimiz en adil şartlarda üretilmiş, en kısa mesafede taşınan, en az atık çıkaracak ürünleri ve yaşam dostu davranışları bir araya topluyoruz. “Değişim eğer bugün, burada ve şimdi olmaya başlamıyorsa, hiç olmayacak”, biliyoruz. Değişiyoruz ve değişime davet ediyoruz. Her an burada, alet kutumuzla yanıbaşınızdayız.

Çiğdem G.D.

Çiğdem G.D.

Kurucu & ihtiyaç duyduğu her şey!